20/05/22

Bruidsfotograaf Botanische tuin Kerkrade en de Adbij van Rolduc

Bruidsfotograaf Kerkrade: trouwen in de Botanische tuin en een fotoshoot met de hond bij de Abdij van Rolduc

Intieme bruiloft in Botanische tuin Kerkrade

Net voor mijn vakantie had ik de eer om deze prachtige bruiloft vast te leggen. Het stel koos bewust voor een intieme trouwlocatie: de Botanische tuin van Kerkrade. De ceremonie vond plaats in de serre en werd geleid door trouwambtenaar Lucie van de Meerakker. Zij gaf de ceremonie een warme en persoonlijke sfeer. Ondertussen zorgde een zangeres uit de popband – waar de bruid zelf lid van is – voor een muzikale omlijsting. Ondanks de zomerse hitte bleef de sfeer ontspannen en liefdevol.

Emotionele ceremonie en persoonlijke geloftes

Tijdens de ceremonie lazen de bruid en bruidegom elkaar ontroerende geloftes voor. Hierdoor werd hun diepe liefde extra voelbaar. Vervolgens maakten ze een hartvormig slotje vast aan het hek. Dit symbolische gebaar vereeuwigde hun verbintenis en gaf een extra persoonlijke lading aan het moment.

Het thema van de bruiloft draaide volledig om zonnebloemen. Overal waren deze vrolijke bloemen terug te zien. Niet alleen in de decoratie, maar ook op de schoenen van het bruidspaar. Bovendien droeg de bruid een prachtige zonnebloemenkrans in haar haar. Daardoor kreeg haar look een romantische en zomerse uitstraling.

Trouwen met dreigend weer: foto’s in de Botanische tuin

Omdat het weer er dreigend uitzag, besloten we direct trouwfoto’s te maken in de Botanische tuin van Kerkrade. Al snel begon het te regenen, waardoor we moesten opschieten. Gelukkig konden we nog prachtige beelden vastleggen. Tussen de bloemen en planten ontstonden sfeervolle foto's die de bijzondere sfeer van de dag perfect weergaven.

Daarna was het tijd voor de bruidstaart. Dit was geen standaard taart, maar een echte eyecatcher: een Volkswagenbusje van cake. Dit speelse detail verwees naar hun favoriete trouwauto, een blauwe VW-bus.

Fotoshoot bij Abdij Rolduc met hond en blauwe VW-bus

Na de ceremonie vertrokken we naar de Abdij van Rolduc in Kerkrade. Hier fotografeerde ik het stel verder in de tuinen. Wat deze shoot extra bijzonder maakte, was hun hond. De schattige beagle mocht mee op de foto, wat zorgde voor spontane en vrolijke beelden.

Natuurlijk kon ook het blauwe Volkswagenbusje niet ontbreken. Dit voertuig speelde eerder al een rol op hun bruiloft en mocht dus terugkomen in de fotoshoot. Vervolgens maakten we trouwfoto’s tussen de druivenranken van het landgoed. De combinatie van natuur, liefde en hun trouwe viervoeter zorgde voor unieke beelden.

Daarnaast had de bruid na de ceremonie haar trouwoutfit deels aangepast. Ze droeg nu een jeansjasje met haar nieuwe achternaam: “Mrs. Engels.” Dit gaf haar look een stoere, maar toch elegante uitstraling.

Tijd voor de feestavond: openingsdans en bruidsboeket

Na de fotoshoot ging ik naar huis om alvast enkele foto’s te bewerken. Vervolgens keerde ik om 20.30 uur terug naar het Staaterhoes in Kerkrade. Daar legde ik de openingsdans vast, gevolgd door het moment waarop de bruid haar bruidsboeket gooide.

Zodra het boeket was gevangen, barstte het feest los. De dansvloer vulde zich en de sfeer werd steeds uitbundiger. Uiteindelijk was dit een geweldige afsluiting van een prachtige dag. Ik ben blij dat ik deze bijzondere momenten heb mogen vastleggen!

Wil je meer informatie over een trouwreportage in Kerkrade bekijk dan mijn informatiepagina over bruidsfotografie in Kerkrade

Neem contact op!

Bekijk meer shoots

9 mei 2026

25 jaar huwelijk bij Château St. Gerlach in Valkenburg

8 mei 2026

Fotoshoot voor boekcover van Nicole Schlösser bij Buitenplaats Vaeshartelt Maastricht | Auteursfoto’s Limburg

28 april 2026

Groot familieportret Baraque Michel | 25 jaar huwelijk vastgelegd in de Ardennen

18 april 2026

Verlovingsfotograaf Limburg bij Château St. Gerlach

8 april 2026

Communiegraaf Montzen | Communiefotoshoot Voerstreek